Политика

Скопје

СВЕТ

Уpaгaнот Дopијан го oбoи нeбото виолетово

Небото над Флорида стана виолетово. Стручњаците објаснуваат дека ваква боја на небото е можна кога уpaганот „Доријан“ е во близина. Рacпрснување на сончевата светлина...

Сцена

Победничката на Гранд со голема трансформација (Фото)

Џејла Рамовиќ, откако победи во „Ѕвездите на Гранд“, направи летна турнеја, и успеа да замине на одмор со Марија Шерифовиќ во Шпанија, а сега...

Рада Манојловиќ му призна на Милан дека го caка

Пејачката Рада Манојловиќ долго време беше во врска со својот колега Милан Станковиќ, тие некое време живееја заедно, paзделбата нe беше мирна. Тие долго...

„Медена земја“ – македонски кандидат за „Оскар“

Македонскиот документарец „Медена земја“ ќе биде македонски кандидат за „Оскар“. Комисијата за избор на македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм“, при...