Дома Свет Бизнис Биткоин сигурно чекори кон вредност од 9000 долари

Биткоин сигурно чекори кон вредност од 9000 долари

546
0
АКЦИЈА

Најпопуларната крипто валута Биткоин денес се искачи на неверојатни 8930 долари со тенденција да ја надмине вредноста од 9000 долари по единица. Споредбено со лани во овој период од годината, неговата вредност котираше на 1450 долари по единица. Ова претставува историски и рекорден раст на една валута од неверојатни 850 проценти за една година.

Познавачите на крипто валути сметаат и уверуваат дека Биткоинот е стабилен и  дека понатаму ќе расте. Трендот на копање и тргување со оваа валута исто така е во вртоглав и агресивен пораст.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here