Дома Македонија Двојно убиство во Кисела Вода при обид за грабеж

Двојно убиство во Кисела Вода при обид за грабеж

1095
0
АКЦИЈА

Околу 17:00 часот пред менувачницата “Македон” во Кисела Вода, при обид за грабеж се застрелани две лица. Неофицијално, две лица се обиделе да го ограбат сопственикот на менувачницата при што биле застрелани.

МВР не потврдува дали напаѓачите се мртви. Увидните екипипи се на терен.

Од МВР најавија подетални информации подоцна

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here