Дома Македонија Економија Од полноќ поевтинување на бензините

Од полноќ поевтинување на бензините

522
0
АКЦИЈА

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата во Македонија.

Бензините поевтинуваат за денар, односно 1 и половина, a цената на дизелот не се менува.

ЕУРОСУПЕР БС95 поевтинува за денар и од полноќ ќе чини 65.5 денари литар, додека на ЕУРОСУПЕР БС98 цената се намалува за 1.5 денари и неговата нова цена е 67 денари за литар.
Цената на дизелот не се менува и тој ќе се точи за 54 денари за литар.
Новите цени почнуваат да важат од полноќ.

Со покачувањето на акцизата на нафтените деривати по Нова Година цената дизел горивата ќе поскапи за 3.5 денари

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here