Дома Магазин Погледнете го настапот на Мина Блажев, нашиот претставник на детскиот Евросонг 2017

Погледнете го настапот на Мина Блажев, нашиот претставник на детскиот Евросонг 2017

664
0
АКЦИЈА

14-годишната Мина Блажев беше нашиот претставник на детскиот Евросонг 2017 кој се одржа во Тбилиси, Грузија, со песната „Dancing Through Life“. Таа се представи во одлично светли и ги освои симпатиите на публиката.

Победник на овогодинешниот детски Евросонг 2017 е Руската претставничка, Полина Богушевиќ, со песната „Wings“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here