Дома Македонија Лидерот на ВМРО-ДПНЕ, Никола Груевски повика на поротести пред Кривичниот суд

Лидерот на ВМРО-ДПНЕ, Никола Груевски повика на поротести пред Кривичниот суд

584
0
АКЦИЈА

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски преку својот фејсбук профил повика на протести пред Кривичниот суд во Скопје.

„Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат на протест пред Основниот суд Скопје во 13.30 часот“, напиша Груевски.

Повик до сите граѓани кои не се согласуваат со антидржавната политика на СДС да излезат на протест пред Основниот суд Скопје во 13:30 часот

Posted by Nikola Gruevski on Tuesday, November 28, 2017

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here