Дома Свет Европа Почина Слободан Прањак откако испи отров на судењето во Хаг

Почина Слободан Прањак откако испи отров на судењето во Хаг

701
0
АКЦИЈА

Генералот на војската на Босна и Херцеговина, почина откако пред неколку часови на изрекувањето на казната затвор од 20 години во Хашкиот трибунал извади мала чаша со непозната течност и истата ја испи пред присутните во судница извикувајки

“Слободан Прањак не е воен злосторник, ја отфрлам пресусдата”

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here