Дома Магазин Александра Амброзио најави повлекување од модната писта

Александра Амброзио најави повлекување од модната писта

1118
0
АКЦИЈА

Бразилската манекенка Alessandra Ambrosio по завршувањето на овогодинешната најсекси ревија на Victoria’s Secret Fashion Show за 2017 година, одлучи да замине од модната писта. Оваа одлука, познатата манекенка им ја соопшти веста на своите обожаватели по Instagram.

Alessandra Ambrosio

“ Немам зборови со кои би можела да опишам колку сум благодарна што бев дел од овој фантастичен бренд кој за мене лично беше голема инспирација, како и за другите жени ширум светот. Не можев ни да замислам дека ќе бидам дел од 17 модни ревии, премногу сум благодарна на Victoria’s Secret семејството, кој што ми ги направи многу спомени незаборавни. Многу е емотивно да се збогувам со моите сестри Ангели, како и со љубовта и подршката на моите обожаватели. Горда сум на себе што бев дел од Victoria’s Secret, секогаш ќе бидам на ваша страна. Ќе ве сакам засекогаш” – напиша Ангелот на Victoria’s Secret.

Ambrosio во манекенството чекори уште од своите 12 години. До сега има работено на кампањи за многу светски познати брендови. Во 2008 година, страната askmen.com ја прогласи за најубава жена.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here