Дома Македонија Вести Член на обезбедувањето на Заев инволвиран во сообраќајна несреќа викендов во Струмица

Член на обезбедувањето на Заев инволвиран во сообраќајна несреќа викендов во Струмица

594
0
АКЦИЈА

Сведоци од Струмица не информиира дека во петокот вечерта во Струмица се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувал член од обезбедувањето на премиерот Заев.

Според сведоштвата, лицето со иницијали А.Т. управувајќи марка возило Сеат,учестувал во улична трка низ Струмичките улици со уште едно возило марка Порше. При сударот,  возилото марка Сеат, удрило во такси возило, при што е причената материјална штета, а повредени нема

Во билтенот на СВР Струмица и МВР нема белешки за овој случај.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here