Дома Uncategorized Вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ закажан за 23ти Декември

Вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ закажан за 23ти Декември

501
0
АКЦИЈА

Вонредниот конгрес на ВРМО-ДПМНЕ е закажан за 23ти декември.

Вечерва по протестот, раководството на партијата одржа извршен комитет на која беше донесена одлуката за одржување на вонредниот конгрес на кој ќе се разгледува поднесената оставка од актуелниот претседател Никола Груевски.

Kако организатори на Конгресот според изворот, ќе бидат назначени Светлана Колариќ во одборот и Спиро Ристовски како организатор.

Дали Груевски сеуште ја има довербата кај делегатите или по 23ти декември ВМРО-ДПМНЕ ќе има нов лидер, останува да видиме.

 

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here