Дома Македонија Вести Ќе се купува алкохол по 19часот, владата ќе го укине законот

Ќе се купува алкохол по 19часот, владата ќе го укине законот

451
0
АКЦИЈА

На денешната владина седница беше изгласана одлука дека Министерството за економија во рок од два месеци треба да достави Предлог за изменување на законот за трговија за укинyвање на времето за продажба на алкохол и укинување на ограничувањето, односно забраната на продажба на алкохол во киосци, за кои ќе се издава лиценца, информираа од владата.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here