Дома Македонија Девојка се обеси во еден од парковите позади Лептокарија

Девојка се обеси во еден од парковите позади Лептокарија

1350
0
АКЦИЈА

Во близина на основното училиште Лазо Трповски, позади трговскиот центар “Лептокарија”, во еден од парковите позади зградите била обесена жена.

Глетката била ужасна, а на местото на настанот биле насобрани и многу деца, за кои вчерашниот настан претставува шок. На лице место, биле излезени и екипи од Министерството за внатрешни работи и судска медицина. Се утврдуваат причините.

Жители од Скопската населба Карпош 3, на социјалните мрежи ја опишуваат страшната глетка која ја забележале околу девет часот, објави порталот Скопје 24.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here