Дома Магазин Кирил Поп Христов – Кили, се врати во Македонија

Кирил Поп Христов – Кили, се врати во Македонија

2237
0
АКЦИЈА

Актерот Кирил Поп Христов познат како Кили се врати во родната Македонија

Dobrodojde Luciferoni!

Posted by Srđan Janićijević on Tuesday, December 12, 2017

Режисерот Срѓан Јанакиевиќ во текот на вчерашниот ден објави нивна заедничка фотографија, па тоа беше доволна причина на социјалните мрежи да тргне муабетот дека Кили од Евкадор си дошол во Македонија.

Кирил Поп Христов пред некоја година замина да живее на Еквадор заедно со својата сопруга Гордана Деан и нивната помала ќерка Јоана, каде што ја продолжи својата борба со ракот на коските.

Во Еквадор тој можеше да ги користи благодетите од алтернативнатна медицина, додека овде беше обвинет за производство и пуштање во промет на наркотични средства и опијата. Тој во судскиот процес се бранеше и образложуваше деа немал намера да продава и дистрибуира туку произведувал за лични потреби масло од канабис.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here