Дома Македонија Вести Утринава претрес од страна на СЈО во домовите на Канческа- Милевска и...

Утринава претрес од страна на СЈО во домовите на Канческа- Милевска и Божиновски

960
0
АКЦИЈА

Утрово, Специјалното јавно обвинителство изврши претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, објавуваат медиумите.

Од СЈО не ја протврдија ниту негираа оваа информација. Се обидовме да дознаеме и дали претресот се однесува на некој од постоечките обвиненија или за некој нови индиции, но исто така не добивме одговор.

Инаку Кирил Божиновски и Елизабета Канческа-Милевски веќе се обвинети во неколку случаи од страна на СЈО и се теретат по разни основи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here