Дома Македонија Вести Перо Антиќ влезе во историјата на Црвена Ѕвезда

Перо Антиќ влезе во историјата на Црвена Ѕвезда

595
0
АКЦИЈА

Македонскиот интрнационалец Перо Антиќ влезе во историјата на Белградксиот кошаркарски гигант Црвена Ѕвезда.

Тој ќе виде запишан во историјата како еден од ретките што постигнал преку илјада поени за црвено-белиот клуб од Белград.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here