Дома Македонија Црна Хроника ТРАГЕДИЈА: 28 годишно момче се обеси во Прилеп!

ТРАГЕДИЈА: 28 годишно момче се обеси во Прилеп!

584
0
АКЦИЈА
Трагедија во притворското одделение на затворот во Прилеп!
Кога се вратиле цимерите го нашле обесен. Се обиделе да помогнат, но веќе било доцна.

Во притворското одделение на затворот во Прилеп пред два часа се обеси притвореник, објави ексклузивно порталот Досие.

Според првичните информации на Досие, се работи за момче на 28- годишна возраст, кое било во притвор осомничено за разбојништво.

-Според извори на Досие, никој не забележал дека момчето може да посегне по животот, Бил со неколкумина цимери во собата. Изутринава кога биле пуштени притворениците на прошетка во дворот, само момчето не излегло. Кога се вратиле цимерите го нашле обесен. Се обиделе да помогнат, но веќе било доцна, пишува порталот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here