Дома Македонија Вести АЕК ќе анализира дали треба да се доградува антенскиот столб на Водно

АЕК ќе анализира дали треба да се доградува антенскиот столб на Водно

588
0
АКЦИЈА

Агенцијата за економски комуникации има рок од 1 месец да направи детаљна анализа за оправданоста на изградбата на антенскиот столб на Водно.

Тоа им е наложено со одлука на Владата донесена на денешната седница. Владата побара да се види оправданоста за изградбата на столбот или тие средства да се пренаменат за други потреби на граѓаните, соопшти портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here