Дома Македонија Вести Шокантни сведоштва: Од денес Албанците одбиваат да зборат Македонски

Шокантни сведоштва: Од денес Албанците одбиваат да зборат Македонски

15764
0
АКЦИЈА

До редакцијата на инфоњуз стигнаа сведоштва и поплаки од наши читатели кои уште првиот ден  од изгласувањето на законот за јазиците во собранието на Република Македонија со 69 гласа ЗА имале проблеми на своите работни места.

Едниот пример е од вработен во познат ланец на спортски обложувалници, а другиот од вработена во банка која се наоѓа во населбата Чаир.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here