Дома Македонија Петарда му разнесе два прста на дете во Кавадарци

Петарда му разнесе два прста на дете во Кавадарци

475
0
АКЦИЈА

Тринаесет годишно дете билоповредено на левата рака од две петарди кои пукнале, додека тој се обидувал да ги запали во средата околу 21 часот и 30 минути, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Момчето веднаш било пренесено во Здравствен дом Неготино, потоа упатено во Општа болница Кавадарци, каде му била укажана медицинска помош и било пуштено на домашно лекување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here