Дома Македонија Црна Хроника Изгоре куќа во населба Лисиче

Изгоре куќа во населба Лисиче

460
0
АКЦИЈА

Седум возила на Противпожарната единица и 21 пожарникар се бореа со огнот по пожарот кој избувна вчера вечер во скопската населба Лисиче. Во пожарот во кој целосно изгоре куќа на повеќечлено семејство, нема повредени лица.

Пожарот избувнал околу 22 часот во куќа на улицата „Михаил Глинка”, во близина на трговскиот центар во населбата Лисиче.

По увидот на местото ќе се утврдува причината поради која настанал пожарот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here