Дома Скопје Драган Спасов Дац во пијана состојба удрил девојка

Драган Спасов Дац во пијана состојба удрил девојка

478
0
АКЦИЈА

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац вчера вечер со својот автомобил удрил во девојка кај „Шампионче“ во Кисела Вода. Според информациите тој управувал со своето моторно возило со 2,5 промили алкохол во крвта, а девојката преминувала на пешачки премин.

Повредена веднаш била префрлена во болница, каде и биле констатирани лесни повреди, по што е пуштена на домашно лекување.

На местото на настанот се врши увид од страна на полициски екипи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here