Дома Македонија Вести Владата ги преименува аеродромот и автопатот

Владата ги преименува аеродромот и автопатот

464
0
АКЦИЈА

Како што најави премиерот Зоран Заев на заедничката прес конференција со премиерот на Грција Алексис Ципрас во Давос, Владата денеска донела и официјална одлука автопатот Е-75 да се преименува во „Пријателство“.

Заев денеска информираше и дека новото име на аеродромот во Скопје ќе се преименува од „Александар Велики“ во „Меѓународен аеродром Скопје“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here