Дома Популарно (Видео) Пожар на снимањето на филмот на Брус Вилис во Њујорк

(Видео) Пожар на снимањето на филмот на Брус Вилис во Њујорк

421
0
АКЦИЈА

Њујоршки пожарникар загина во голем пожар во зграда во Харлем, каде што режисерот Ед Нортон снимал филм. Пожарот избил во приземјето на зградата на авенијата Сент Николас.

Портпаролот на градоначалникот Бил де Бласио на „Твитер“ напиша: „Ова беше неубава ноќ. Изгубивме пожарникар на Њујорк“.

Aмериканските медиуми пренесоа дека пожарот избил на снимањето на филмот „Бруклин без мајки“ ( Motherless Brooklin) во кој глумат Брус Вилис, Вилијам Дефо и Алек Болдвин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here