Дома Македонија Вести Собраниски прашања со присуство на опозицијата

Собраниски прашања со присуство на опозицијата

451
0
АКЦИЈА

Најголемата партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ денес ќе учествува на седницата предвидена за пратенички прашања до претставниците на извршната власт.

По неколку месеци на неприсуство во собраниската дебата, конечно опозицијата ќе има можност да ја преиспита работата на Владата на премиерот Зоран Заев, а секако можност за поставување прашања ќе имаат и пратениците од парламентарното мнозинство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here