Дома Актуелно Мухамед Зекири ќе биде консензуален кандидат за претседател ?

Мухамед Зекири ќе биде консензуален кандидат за претседател ?

359
0
АКЦИЈА

Партиски извори велат дека заменик-претседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, е еден од најсериозните кандидати за консензуален предлог на претседателските избори што ќе се одржат на пролет.

Зекири е недостапен за коментар за оваа информација. Но партиски извори велат дека покрај СДСМ ужива поддршка и од други коалициски партнери на власт.

Зекири во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

Оваа информација ја објавија албанските медиуми.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here