Дома Спорт Мак Спорт Борко на македонската химна (ФОТО)

Борко на македонската химна (ФОТО)

416
0
АКЦИЈА

“Министерот за одбрана”, голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски за време на националната химна пред денешниот меч со Бахреин покажа што мисли за промената на името во Северна Македонија.

Ракометарите емотивно ги пееја стиховите Македонската химна “Денес над Македонија се раѓа” Борко на срце го направи симболот на “Обединета Македонија”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here