Дома Македонија Апасиев: Се молат министрите-натофундаменталисти да си ги пратат своите синови

Апасиев: Се молат министрите-натофундаменталисти да си ги пратат своите синови

885
0
АКЦИЈА

Професорот Димитар Апасиев незадоволен од столчето кое Македонија го доби во НАТО жестоко распали на својот Фејсбук профил Тој вели поради НАТО Македонија ќе биде уште посиромашна.

Апасиев им порача на како што вели натофундаменталисти да ги праќаат своите деца во туѓи оkyпаторски мисии по белиот свет.

“Заради НАТО ќе бидеме уште посиромашни!
p.s. Се молат министрите-натофундаменталисти да си ги пратат своите синови
#НаЗдравјеБричење”, пишува Апасиев.

Заради НАТО ќе бидеме уште посиромашни!p.s. Се молат министрите-натофундаменталисти да си ги пратат своите синови во туѓи окупаторски мисии по белиот свет ;)#НаЗдравјеБричење

Posted by Димитар Апасиев on Wednesday, February 6, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here