Дома Македонија Вработен и братот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска во ЕЛЕМ

Вработен и братот на пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска во ЕЛЕМ

347
0
АКЦИЈА

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“.

Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ, на што јавноста реагираше дека СДСМ си ги вработува семејствата на најпрофитабилните места.

„А1он“ побара одговор од Стојчевска за вработувањто на нејзниот брат, но таа вели дека нема информации за ова вработување и додава „Тој си е фамилијарен човек, јас стварно не знам. Го барав, не ми се јави“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here