Дома Популарно Неофицијално: Петмина патници загинаа во превртениот автобус на Дурмо Турс од Гостивар

Неофицијално: Петмина патници загинаа во превртениот автобус на Дурмо Турс од Гостивар

1615
0
АКЦИЈА

Според неофицијални информации, петмина патници го загубиле животот во сообраќајната несреќа во која автобус излета во провалија од автопатот Скопје-Тетово и се преврте.

Од МВР најавија официјални информации во следниот период.

Автобусот кој излетал од автопатот и се превртел е на компнаијата Дурмо Турс од Гостивар.

Пренесува Фокус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here