Дома Магазин Шабан сам излегол од смачканиот автомобил и влегол во санитетското возило, а...

Шабан сам излегол од смачканиот автомобил и влегол во санитетското возило, а потоа во болница починал

627
0
АКЦИЈА

Обвинителството во Германија наложило обдукција на телото на Шабан Шаулиќ за во четврток.

Според информациите од истрагата, Шабан после судирот на автопатот кај Билфилд сам излегол од смачканото возило и влегол во санитетското возило.

Меѓутоа од ударот му пукнала срцевата аорта, а поради компликации починал во болница.

После обдукцијата ќе бидат познати повеќе детали за причината на неговата смрт.

Државата преку МНР на Србија ќе го организира транспортот на телото од Германија во Белград.

Било предвидено неопходната документација да биде завршена до четврток, меѓутоа обдукцијата е закажана за 21 февруари, поради што сите подготовки за погребот се одлагаат.

Извор Рупублика

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here