Дома Македонија Вести Делегацијата на ЕУ со остра осуда за инцидентот, бара одговорност од виновниците

Делегацијата на ЕУ со остра осуда за инцидентот, бара одговорност од виновниците

296
0
АКЦИЈА

Делегацијата на ЕУ остро осудува било каква форма на насилство и изразува загриженост за инцидентот кој се случи во затворот во Шутка.

Очекуваме истрага за овој инцидент и да се сносат последици, ова преку соопштение го истакнува делегацијата на ЕУ.

Што се однесува до судските постапки во однос на инцидентите од 27 Април, нема да ги коментираме. Генерално, очекуваме судските институции да ја вршат својата работа професионално и независно.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here