Дома Магазин забава Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го...

Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот

458
0
АКЦИЈА

Овие денови на интернет кружи видео од синот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кога во една прилика пеел пред полна кафена.

Станува збор за Михајло Шаулиќ кој неодамна пеел пред полна кафеана и покажал колку е талентиран за тоа.

Михајло ја запеал песната на неговиот татко „Ајде среќа моја“, а ова е доказ дека и неговиот син, освен неговата сестра, пејачката Илда е талентиран за пеење.

Видеото инаку е направено на една приватна забава, погледнете.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here