Дома Македонија Вести Спремајте по 60 евра секој, за да станете Северномакедонци?

Спремајте по 60 евра секој, за да станете Северномакедонци?

354
0
АКЦИЈА

Издавањето на нови лични документи со новото име се очекува да почне до крајот на годинава, а замената граѓаните ќе ја плаќаат сами. Замените ќе одат постепено.

-Основните документи: лична карта, пасош и возачка дозвола, ако останат истите цени, секој граѓанин ќе го чинат околу 2.400 денари. Ако на ова се додадат и промените на регистарските таблици, тогаш трошоците ќе се зголемат за околу 1.200 денари. Вкупно трошоците ќе изнесуваат околу 3.600 денари или околу 60 евра, пишува Плусинфо.

Целата статија можете да ја прочитате ТУКА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here