Дома Свет Балкан Вучиќ: Бандо од Приштина, “Сиктер”со тој документ

Вучиќ: Бандо од Приштина, “Сиктер”со тој документ

409
0
АКЦИЈА

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека главната цел на Албанците е да ја уништат Србија, велејќи им дека тоа нема да успее.

“Бандо од Приштина, “Сиктер”со тој документ каде што сакате и да видите дали некој ќе го исполни тоа, Србија нема!”, Рече Вучиќ, мислејќи на Платформата за дијалог меѓу Приштина и Белград, која таканареченото косовско собрание ја усвои вчера.

Вучиќ рече дека Србија никогаш нема да прифати ултиматум.

Претседателот на Србија рече дека нема да дозволи да биде повеќе “Олуја” и “Блесок”, а на Приштина и порача да продолжи да се игра.

“Со насмевка, ви велам, никогаш нема да не згазите”, истакна Вучиќ.

Извор: Спутник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here