Дома Македонија Мицкоски: Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве...

Мицкоски: Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве победиме

431
0
АКЦИЈА

Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин на брутален политички притисок и израз на огромен страв и паника на заевизмот кој губи, реагираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по апсењето на Стевчо Јакимовски.

„Тоа што досега нема ниту една акција против криминал за било кој човек од оваа власт, а сепак ние остануваме држава заробена во корупција на дното во Европа покажува дека е криминална и варварска власта. Очигледно кампањата на Заевизмот се апсења, но во исто време тоа покажува и дека Заев драматично губи кај народот. Нема веќе страв. Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве победиме. Доаѓа правда за сите“, наведува Мицкоски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here