Дома Популарно Путин испрати контингент со руски специјалци во Венецуела

Путин испрати контингент со руски специјалци во Венецуела

500
0
АКЦИЈА

Претседателот на Русија испрати војска во Венецуела што јасно укажува дека нема да ја дозволи најавената американска интервенција против Николас Мадуро да заврши како нападите во Југославија, Ирак, Либија…

Контингент со руски специјалци и со 35 тони борбена опрема пристигнаа викендов во Каракас.

Оваа акција, како што велат експертите, претставува јасна и осрта порака на рускиот претседател Владимир Путин дека ќе и помогне на Венецуела и на нејзиниот претседател Николас Мадуро во случај ако се слулчи најавуваниот американски напад.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here