Дома Македонија Вести Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид во живо

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид во живо

299
0
АКЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со митинг во Охрид ја започнува својата предизборна кампања за претстојните претседателски избори.

Митингот започнува во 20:00 часот, а на него ќе се обратат кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Митингот можете да го следите во живо на следниов линк:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here