Дома Македонија Одложен првиот дуел меѓу Силјановска и Пендаровски

Одложен првиот дуел меѓу Силјановска и Пендаровски

415
0
АКЦИЈА

Одложен е првиот дуел од изборната кампања помеѓу претседателските кандидати Гордана Силјановска и Стево Пендаровски, кој требаше да се случи утре на телевизија Телма. Како што дознава „Фокус“ дуелот бил одложен по барање на Силјановска.

Остануваат до сега договорените дуели меѓу Силјановска и Пендаровски на 12 април на МРТ, на 14 април на Сител и на 17 април на ТВ Алсат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here