Дома Популарно Масовна сеча на дрва во Аеродром: Ветуваа зеленило, а го опустошија Скопје

Масовна сеча на дрва во Аеродром: Ветуваа зеленило, а го опустошија Скопје

392
0
АКЦИЈА

Градоначалниците на Град Скопје и општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин, во своите кампањи пред изборите ветуваа зеленило.

Кога ги добија гласовите на граѓаните, тие наместо да садат дрва, го рacкасапија Скопје.
Денес на мета се дрвата во општина Аеродром, во делот Острово.

Од утрово таму се исечени голем број на дрва, зеленилото е целосно уништено.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here