Дома Свет Европа Британската полиција го уапси основачот на Викиликс, Џулијан Асанж (видео)

Британската полиција го уапси основачот на Викиликс, Џулијан Асанж (видео)

756
0
АКЦИЈА

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, каде престојуваше изминативе седум години.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here