Дома Спорт Мак Спорт Навивачите на КК Кожув, му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица...

Навивачите на КК Кожув, му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

553
0
АКЦИЈА

Навивачите на КК Кожув, „Фантоми Север“ му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

Младиот кошаркар на Гостивар беше еден од загинатите во сообраќајната несреќа пред два месеца.

Дрес со неговото презиме беше истакнат на трибината каде што стојат навивачите на КК Кожув, а публиката го скандираше неговото име.

Никогаш да не се повтори.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here