Дома Македонија Страшна сообраќајка вечерва во центарот на Скопје

Страшна сообраќајка вечерва во центарот на Скопје

1097
0
АКЦИЈА
ФОТО: Слободен печат

Автомобил од марката „ауди“ со скопски регистарски таблички се судри со возило на Брзата помош во близина на тутунскиот комбинат „Империјал тобако“, објави Слободен печат.

Во сообраќајката повредена е една девојка, која според присутните на лице место на настанот, доживеала потрес на мозокот.

Од првичните информации, две девојки се возеле во возилото „ауди“.

Едната итно била пренесена со Брза помош, а другата си мала повреда на главата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here