Дома Популарно Средба на Владимир Путин и Ким Џонг-Ун во Владивосток на 24 април

Средба на Владимир Путин и Ким Џонг-Ун во Владивосток на 24 април

387
0
АКЦИЈА

Медиумите посочуваат дека состанокот на Ким Јонг-Ун и рускиот претседател Владимир Путин ќе се одржи од 24 до 25 април.

Путин се очекува да се состане со Ким Јонг-Ун на патувањето кон меѓународната конференција “Еден појас – еден пат”, која ќе се одржи од 26 до 27 април во Пекинг.

Ако се одржи самитот, тоа ќе биде првиот состанок на лидерите на двете земји во последните осум години, откако поранешниот лидер на КНДР, Ким Јонг Ир, се состана со тогашниот руски претседател Дмитриј Медведев во 2011 година.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here