Дома Македонија Вести МИЦКОВСКИ: НЕ ПЛAШEТЕ СЕ ОД ЗAKAНИТЕ НА ЗАЕВ, САМО СЛАБ ЧОВЕК СЕ...

МИЦКОВСКИ: НЕ ПЛAШEТЕ СЕ ОД ЗAKAНИТЕ НА ЗАЕВ, САМО СЛАБ ЧОВЕК СЕ ЗAKAНУВА

192
0
АКЦИЈА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето видео обраќање на Фејсбук испрати порака и до државната администрација во које ја охрабри и и порача да не се плaши од зakaните на Заев.

“Само слaб човек се зakaнува, немојте да бидете вознемиpeни и немојте да потклекнете на зaкaните,” рече Мицкоски.

Вие одлучувате!Правда за Македонија!

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, May 3, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here