Дома Магазин Дневен хороскоп за 8.05.2019 година.

Дневен хороскоп за 8.05.2019 година.

402
0
АКЦИЈА

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Ситуацијата ви е шарена. Може да излезете и убаво да си поминете , но вашите лични односи ќе останат на непријатно ниво.
Кариера
некои ќе поставуваат премногу прашања и со нив ќе направат уште поголемо недоразбирање. Обидете се да се концентрирате само на она што е важно.
Здравје и совет
Одморајте се редовно.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Вашиот друштвен живот и денеска може да биде интересен и богат , но душата и натаму ви е празна. Свртете се на шега.
Кариера
Добро се поставени работите со млади , спорт и забава , но и таму се обидувате да бидете дипломат.
Здравје и совет
Организирајте си го денот.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Ќе се обидете да ги подобрите личните односи или ако сте уште сами ќе воспоставите нови , но тоа ќе оди час горе ,час долу. Сметајте на тоа.
Кариера
Во деловните работи немате никакви проблеми , освен мали нервози . Искористете ги ситуациите.
Здравје и совет
Прошетајте се на воздух.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Ќе бидете многу успешни и витални во сексуалниот живот . На тој начин ќе ја збогатите својата врска и ќе се послужите со интуицијата.
Кариера
Ако ви се пристори дека ве кочат , знајте дека тоа нема долго да трае и вие ќе го пробиете мразот , што и така се топи.
Здравје и совет
Истегнете се преку гимнастика или јога.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Потребата за нежност ќе порасне и ќе очекувате од другата страна да биде нежна. Од неа зависи дали ќе биде така.
Кариера
На работа ќе добиете шанса да ја изразите својата креативност . Затоа денешниот ден ќе ви биде успешен и пријатен.
Здравје и совет
Зголемување на општатат виталност.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Денеска ќе имате поттик за љубов, а особено се однесува за млади Ракови , женски или машки. Бидете она што сте и се ќе биде добро.
Кариера
Добро познатите работи ќе добијат нов залет и поттик , а вие ќе работите вредно и полетно и со добро чувство во себе.
Здравје и совет
Можете да изберете спорт за вас.

Вага 24.9.-23.10

Љубов
Ќе бидете се подобро поврзани со другите , па така и со саканата личност. Од таму ќе ви биде возвратено на пријатен начин.
Кариера
Се уште не сте навикнати дека пречките се урнати , па од време на време се чудите како тоа работите полесно и подобро соработувате со другите.
Здравје и совет
Рекреирајте се.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Отворени сте за нови можности и со се поголема надеж им се препуштате на спонтаните моменти , кои носат задоволство.
Кариера
Не сакате порази , но некои принципи мора да се постават. Денеска ќе зборувате за нив на лежерен начин.
Здравје и совет
Не јадете тешка храна.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Освен сензацијата на која што работите , денеска ќе се занимавате со интуитивни содржини , што ќе ги внесувате во љубовниот живот.
Кариера
Сите кои работат во сенка , денеска ќе добијат добар поттик. Другите ќе се занимаваат со суптилни вибрации на работа.
Здравје и совет
Ја дозирате храната и тоа е добро.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Вашата љубовна идила продолжува на општа радост и среќа. Оние кои уште бараат сродна душа , нека излезат и нека бидат друштвени.
Кариера
Добро ќе се снаоѓате , како во очигледните задачи , така и во оние кои подразбираат читање меѓу редови
Здравје и совет
Останете доследни на себеси.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Вашата моментална потреба за акција ќе ве наведува на непромислени чекори и изјави кога станува збор за љубов.
Кариера
Тргате во нови деловни битки и има малку што може да ве запре. Ќе им бидете пример на другите.
Здравје и совет
Мали нервози.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Уште ќе бидете под впечаток на некои тажни мисли , но тие полека ве напуштаат и на нивно место доаѓаат поведри , така што и односите се подобруваат.
Кариера
Ќе се трудите јасно да го изразите своето мислење и ќе бидете во право , но вашите пшефови поради сопствената несигурност нема тоа да ви го признаат.
Здравје и совет
Останете прибрани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here