Дома Македонија Утре во 12 часот во Собранието на Република Македонија ќе биде инаугуриран...

Утре во 12 часот во Собранието на Република Македонија ќе биде инаугуриран Стево Пендаровски

249
0
АКЦИЈА

Собранието на Република Македонија за утре во 12 часот закажа седница на која ќе биде инаугуриран победникот на шестите по ред претседателски избори Стево Пендаровски за петтиот претседател на Македонија.

Медиумските екипи се повикуваат еден час порано од седницата да бидат присутни во Собранието со прес акредитација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here