Дома Македонија Панчо Минов: Пендаровски спомна афирмирање на политички дијалог, но тоа е ѓаволски...

Панчо Минов: Пендаровски спомна афирмирање на политички дијалог, но тоа е ѓаволски тешко на наш терен

399
0
АКЦИЈА

Пратеникот на ГРОМ, Панчо Минов во синоќешното гостување на „24 Тренд анализа“, даде свој став околу целокупната организација и инаугурација на новиот претседател Стево Пендаровски.

„Вршење на функцијата во интерес на сите граѓани одамна го кажа Пендаровски. Тој меѓу првите приоритети спомна дека ќе го афирмира политичкиот дијалог. Тоа е многу лесно да се каже, но е ѓаволски тешко да го реализираш посебно на наш терен“, истакна Минов.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here