Дома Македонија Вести Јанаки Митровски: Павле, еве јас ти предлагам тест во МАНУ и се...

Јанаки Митровски: Павле, еве јас ти предлагам тест во МАНУ и се нудам ЈАС да го платам

890
0
АКЦИЈА

Адвокатот Јанаки Митревски јавно му нуди на пратеникот Павле Богоевски да докаже дека не користел наркотици да направи тест во МАНУ и сумата од 60.000 ден. ќе ја покрие во целост.

Ви го пренесуваме неговиот пост во целост:

“Павле вика бил подготвен да му се направи тестирање. Павле бесплатен правен совет од адвокат- DONT GO THERE!!
Или веќе чим така си одлучил еве јас се нудам да помогнам да си ја докажеш теоријата. Не тестови од 200 ден од Зегин или крв урина.Еве јас ти предлагам во МАНУ лабараторијата праат тест од влакна од коса и има да ти извадат историјат каков тип млеко си пиел а не какви наркотици си земал или не. Тоа тестирање чини 60.000,00 денари и се нудам ЈАС да го платам.Alea iacta est!!!!”

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here