Дома Свет Викиликс објави тајна снимка од лажното спуштање на месец на Аполо 11...

Викиликс објави тајна снимка од лажното спуштање на месец на Аполо 11 (видео)

480
0
АКЦИЈА

Викиликс како освета за апсењето на Асанж објави тајна видео снимка од лажното спуштање на месец на Аполо 11

Најновата снимка која ја објави Викиликс (WikiLeaks) покажува исечоци од снимањето “Слетување на месец” во пустината Невада.

На снимката може да видите како разговараат екипите на сниматели и монтажери, студио, рефлектори, авиони, возила кој се многу бучни кога се движат, иако во вакум невозможно е да се слушне било каков звук.

Викиликс тврди дека се ова е снимено во пустината во Невада.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here