Дома Магазин Тамара откри што и значи бројот 8 со кој ќе настапи денес

Тамара откри што и значи бројот 8 со кој ќе настапи денес

182
0
АКЦИЈА

Тамара Тодевска во денешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми.

Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека сум бесконечно среќна со целиот мој тим – ни изјави Тамара од Тел Авив.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here